Tom Felton: rozhovor pro LA Time

13. ledna 2011 v 21:30 | Michal |  Tom Felton/Draco Malfoy
my-harry-potter-world.blog.cz
Tom Felton nedávno poskytl rozhovor LA Times, kde mluví o filmu, v kterém má hrát- Caesar: Rise f the Apes. Zahraje je si roli Dodge.

Krátký překlad:
"Je to jeden z mých nejoblíbenějších scénářů, co  jsem kdy četl," řekl Felton. "Je to skvělý scénář. Je to k klasika, 'Planeta opic,' Je to o tom, jak se opice dostaly k moci a je to fantastický příběh, opravdu. Musím být opatrný, protože mi nedali povolení prozradit celý děj - tak jak bych rád. Mohu vám říci, že je to skvělý příběh. "

Originální znění:
"It's one of my favorite scripts of any I've read," Felton said. "It's a brilliant script. It's a prequel to the classic, 'Planet of the Apes,' so it explains how the apes came to power and it's a fantastic story, really."

"I have to be careful here because they haven't given me a clearance to divulge the entire plot - as much as I'd like to. I can tell you it's a great story. I'm amazed, really, that they didn't do [the original films] in this order and start with this modern-day story. It seems logical to start with this story and then go forward from there. But here we are; they've come back and done this interesting story.

"It essentially follows one particular ape. The story follows this one ape as he ends up in a primate facility, a facility where my character works. Needless to say, I'm not that keen on the monkeys at my facility. I'm not the most pleasant person they've ever come across in their life. I show this one particular ape that there is a dark side to humans, and I'm not very nice. And that leads to a backlash …" 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama