Evanna Lynch: popisuje svoji noční můru

19. ledna 2011 v 14:23 | Michal |  Evanna Lynch/Luna Lovegood
my-harry-potter-world.blog.cz
Herečka Evanna Lynch nedávno napsala osobní esej o posedlosti svým tělem. Evanna, která hraje v séri HP éterickou Lenku Láskorádovou, detailně popsala svůj negativní pohled na její fyzický vzhled. Herečka také diksutovala o své mentální anorexii, kterou od 12 trpěla po dobu dvou let, ale s pomocí J. K. Rowlingové byla schopná toto onemocnění překonat. Celý článek naleznete ZDE nebo část textu najdete TADY. Vcelém článku je krátký překlad článku.


Naneštěstí dnes se mnoho mladých lidí nechává natolik omámit svým vzhledem, že jim to brání v tom, aby si život užívali naplno. Krmíme se negativními myšlenkami o našem těle, myšlenkami typu "Ach, jsem tak tlustá.", "Jsem příliš malý." nebo "Jsem ošklivá." Velmi rychle je dokážeme přijmout jako pravdivé a tím se stáváme vězni svého těla. Používáme je jako výmluvy, ne proto, abychom naplnili své ambice. Uzavíráme se do své vlastní ulity plné izolace a strachu.

Pokud nevyužíváte své tělo naplno, pokud jej nevyužíváte pro plnění svých snů, tak jím plýtváte.Nejste o nic lepší než někdo, kdo je pod silným znehybňovacím kouzlem. Uvědomuji si, jak je náročné překonat tento způsob myšlení, ale také vím, že vás uvnitř silně zvíře sžírá.

Před několika lety i mě strašili takové myšlenky. Často jsem byla frustrovaná a naštvaná, protože jsem cítila, že moje mysl nekoresponduje s mým tělem a to mi bránilo dělat věci, které jsem chtěla dělat. Trvalo mi nějaký čas, než jsem si uvědomila, že to všechno byla jen iluze. Kdybych pokračovala v týráni svého těla takovými myšlenkami, určitě bych si nezasloužila takové zdraví, které mám.

Dělejte cokoliv, abyste se cítili dobře. Pokud to znamená být fit a zdravý, jděte si každé ráno zaběhat. Udělejte si make up, pokud jste již unaveni svým vzhledem nebo změňte barvu vlasů. I takovými malými změnami se začnete cítit skvěle a prolomíme všechny pochybnosti o sobě. Vaše negativní posedlost bude pryč.

Nesmíte zlenivit a říct si, že je konec; to je opravdu důležité! Dnes vím, že jsem jen potřebovala být spokojená se svým vzhledem: každé ráno strávím pár minut vybíráním si outfitu, díky tomu se cítím sebevědomější. Pak mám celý den pěkný, bez mých starých destruktivních myšlenek. Teď vím, že kdybych nepřevzala kontrolu nad svým tělem, opravdu bych padla velmi nízko a nebyla bych schopná dělat ani běžné každodenní věci.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama